A-Z

Jan Svankmajer's white rabbit in Alice

By English Title

3 Seasons in Hell (3 Sezony V Pelke)

Accumulator 1 (Akumulátor 1)

Adele Hasn’t Had Her Dinner Yet (Adéla ještě nevečeřela)

Adelheid

Alice (Něco z Alenky)

Angels (Andělé všedního dne)

Anthropoid

Barefoot (Po strništi bos)

Behold Homolka (Ecce homo Homolka)

Black Peter (Černý Petr)

Capricious Summer (Rozmarné léto)

Case for a Rookie Hangman (Případ pro začínajícího kata)

Closely Watched Trains (Ostře sledované vlaky)

Cosy Dens (Pelíšky)

Cremator, The (Spalovac mrtvol)

Daisies (Sedmikrásky)

Dark Blue World (Tmavomodrý svět)

Diamonds of the Night (Démanty noci)

Divided We Fall (Musíme si pomáhat)

Ear, The (Ucho)

Elementary School, The (Obecná škola)

Empties (Vratné lahve)

Fabulous Baron Munchausen, The (Baron Prášil)

Food (Jídlo)

Firemen’s Ball, The (Hoří, má panenko)

From Subway with Love (Román pro ženy)

Ghoul

Girl on a Broomstick, The (Dívka na koštěti)

Grapes (Bobule)

Holiday Makers (Účastníci zájezdu)

Inheritance, or Fuckoffguysgoodday, The (Dědictví aneb Kurvahošigutntag)

Inheritance, or You Shouldn’t Say That (Dědictví aneb Kurva se neříká)

I, Olga (Já, Olga Hepnarová)

Jan Werich’s Fimfarum (Fimfárum Jana Wericha)

Jára Cimrman Lying, Sleeping (Jára Cimrman ležící, spící)

Kajinek (Kajínek)

Kolya (Kolja)

Larks on a String (Skřivánci na niti)

Lemonade Joe (Limonádový Joe)

Loners (Samotáři)

Loves of a Blonde (Lásky jedné plavovlásky)

Marketa Lazarova

Mysterious Castle in the Carpathians, The (Tajemství hradu v Karpatech)

My Sweet Little Village (Vesničko má středisková)

Nowhere in Moravia (Díra u Hanušovic)

Oddsockeaters, The (Lichožrouti)

One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Přelet nad kukaččím hnízdem)

Owners (Vlastníci)

Prominent Patient, A (Masaryk)

Seclusion Near a Forest (Na samotě u lesa)

Shop on Main Street, The (Obchod na korze)

Smart Phillip (Mazaný Filip)

Snowdrop Festival, The (Slavnosti sněženek)

Something Different (O něčem jiném)

Sunday League: Pepik Hnatek’s Final Match (Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka)

Sun, Hay, Strawberries (Slunce, seno, jahody)

Those Wonderful Years That Sucked (Báječná léta pod psa)

Three Wishes for Cinderella (Tři oříšky pro Popelku)

Too Loud a Solitude (Příliš hlučná samota)

Valerie and Her Week of Wonders (Valerie a týden divů)

Waiter, Scarper! (Vrchní, prchni!)

Way Out, The (Cesta Ven)

Wild Flowers (Kytice)

Witchhammer (Kladivo na čarodějnice)

 

Svankmajer The Blimp

By Czech Title

3 Sezony V Pelke (3 Seasons in Hell)

Adéla ještě nevečeřela (Adele Hasn’t Had Her Dinner Yet)

Adelheid

Akumulátor 1 (Accumulator 1)

Andělé všedního dne (Angels)

Anthropoid

Báječná léta pod psa (Those Wonderful Years That Sucked)

Baron Prášil (The Fabulous Baron Munchausen)

Bobule (Grapes)

Cesta Ven (The Way Out)

Černý Petr (Black Peter)

Dědictví aneb Kurvahošigutntag (The Inheritance, or Fuckoffguysgoodday)

Dědictví aneb Kurva se neříká (The Inheritance, or You Shouldn’t Say That)

Démanty noci (Diamonds of the Night)

Díra u Hanušovic (Nowwhere in Moravia)

Dívka na koštěti (The Girl on a Broomstick)

Ecce homo Homolka (Behold Homolka)

Fimfárum Jana Wericha (Jan Werich’s Fimfárum)

Ghoul

Hoří, má panenko (The Firemen’s Ball)

Já, Olga Hepnarová (I, Olga)

Jára Cimrman ležící, spící (Jára Cimrman Lying, Sleeping)

Jídlo (Food)

Kajínek (Kajinek)

Kladivo na čarodějnice (Witchhammer)

Kolja (Kolya)

Kytice (Wild Flowers)

Lásky jedné plavovlásky (Loves of a Blonde)

Lichožrouti (The Oddsockeaters)

Limonádový Joe (Lemonade Joe)

Marketa Lazarová

Masaryk (A Prominent Patient)

Mazaný Filip (Smart Phillip)

Musíme si pomáhat (Divided We Fall)

Na samotě u lesa (Seclusion Near a Forest)

Něco z Alenky (Alice)

Obchod na korze (The Shop on Main Street)

Obecná škola (The Elementary School)

Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (Sunday League: Pepik Hnatek’s Final Match)

Ostře sledované vlaky (Closely Watched Trains)

O něčem jiném (Something Different)

Po strništi bos (Barefoot)

Pelíšky (Cosy Dens)

Přelet nad kukaččím hnízdem (One Flew Over the Cuckoo’s Nest)

Příliš hlučná samota (Too Loud a Solitude)

Případ pro začínajícího kata (Case for a Rookie Hangman)

Román pro ženy (From Subway with Love)

Rozmarné léto (Capricious Summer)

Samotáři (Loners)

Sedmikrásky (Daisies)

Skřivánci na niti (Larks on a String)

Slavnosti sněženek (The Snowdrop Festival)

Slunce, seno, jahody (Sun, Hay, Strawberries)

Spalovac mrtvol (The Cremator)

Tajemství hradu v Karpatech (The Mysterious Castle in the Carpathians)

Tmavomodrý svět (Dark Blue World)

Tři oříšky pro Popelku (Three Wishes for Cinderella)

Účastníci zájezdu (Holiday Makers)

Ucho (The Ear)

Valerie a týden divů (Valerie and Her Week of Wonders)

Vesničko má středisková (My Sweet Little Village)

Vlastníci (Owners)

Vratné lahve (Empties)

Vrchní, prchni! (Waiter, Scarper!)